forum veteran tatra

forum o veteránech tatra, srazech veteránů a oprav a náhradních dílech na veterány

Slovenská strela

Sem patří vše, co nemá spojitost s hlavními tématy. Bude-li zájem, některá témata časem osamostatním!

Slovenská strela

Příspěvekod veterantatra » sob 08. led 2011 1:39:39

David Hájek [2010-03-22 16:10:03]

Dobrý den,
můj dotaz se sice až tak netýká přímo automobilů,ale značka TATRA v něm zcela jistě figurovat bude.:-)
S kolegy se věnujeme tvorbě NEKOMERČNÍCH 3D modelů železničních vozidel pro jistý vlakový simulátor a nedávno vznikl i model motorového vozu M 290.0 známého spíše pod názvem "Slovenská strela".Simulátor umožňuje také "ozvučení" každého modelu a zde je v případě uvedeného vozu problém - bohužel neexistuje /z pochopitelných důvodů/ audiozáznam pohonné jednotky,přesněji zážehového motoru,který vůz ve spojení s elektromotorem poháněl /systém pohonu dle návrhu Ing.Sousedíka/.
Musím přiznat,že problematika spalovacích motorů je pro mě víceméně velkou neznámou a tak se obracím na Vás - odborníky s dotazem,zda existuje nějaký funkční automobil /předpokládám že již automobil historický/,jehož motor by se parametry /a snad i zvukem/ přibližoval motorům použitým ve vozech M 290.0 ?
Níže uvádím parametry motoru.

Typ motoru T-67
Palivo lihobenzínová směs
Počet válců 6 v řadě
Rozvod OHV
Objem 16 600 cm3
Vrtání 140 mm
Zdvih 180 mm
Výkon 123 kW /165 koňských sil/ při 1360 ot./min

Omlouvám se tedy za odbočení od hlavního tématu a předem děkuji za případné informace.

S pozdravem

David Hájek , davca@iol.cz
veterantatra
Administrátor
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 12. led 2010 1:55:56

Re: Slovenská strela

Příspěvekod veterantatra » sob 08. led 2011 1:40:06

Vážený pane, přednesl jsem váš dotaz na na pražském Tatraklubu a shodli jsme se, že motor těchto parametrů asi už nikde neběhá. Jeden kolega měl dobrý nápad, že možná přibližně podobné parametry by mohl mít nějaký lodní motor, jehož běh by mohl simulovat zvuk motoru Slovenské strely. Ještě padl nápad ke kontaktování pan Čáslavského, který by mohl vědět, zda existuje zvukový film o tomto vlaku. Pokud mi pošlete mail, pokusím se vám zjistit kontakt na pana Čáslavského. Zdraví Admin
veterantatra
Administrátor
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 12. led 2010 1:55:56


Zpět na Volné téma

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron