forum veteran tatra

forum o veteránech tatra, srazech veteránů a oprav a náhradních dílech na veterány

motor po GO

Vzájemná poradna fandů dvouválců!

motor po GO

Příspěvekod T12 » sob 28. kvě 2016 20:42:21

Máme na T12 nový motor po GO. Když mi ho předávali, na stolici krásně běžel, akceleroval, mazal (resp. olej se vracel do nádržky, takže předpokládám mazal) a hlavně nekouřil. Nyní jsme ho po 3 měsících namontovali a po spuštění neuvěřitelně kouří. Hledali jsme všechny možné příčiny od benzinu, typu oleje a motor stále kouří. Napadá někoho něco? Budu vděčný za vaše nápady.
T12
 

Re: motor po GO

Příspěvekod LukT13 » sob 28. kvě 2016 22:14:05

Napadlo mě,jestli není z nějakého důvodu vysoká hladina oleje v karteru a nebo špatně fungující odvětrání karteru
LukT13
 

Re: motor po GO

Příspěvekod T12 » úte 28. úno 2017 20:59:48

Ano, tohle jsme také kontrolovali. Odsáli jsme všechen olej z karteru a zlepšilo se to. Nakonec patrně vše bylo jen počátečním ne-usazením kroužků v kombinaci s řidším zajížděcím olejem. Po pár kilometrech na silnici to úplně ustalo. Nyní v tahu nekouří vůbec a na volnoběh trochu. Ještě bych to viděl na menší hlavní trysku v karburátoru. Myslím, že má velký příděl směsi. Jsem rád, že se vše vyřešilo, ale musím říct, že nás to rozhodilo. Zdravím!


Naposledy oživil Anonymous v úte 28. úno 2017 20:59:48
T12
 


Zpět na Tatra 11,12,13

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron