forum veteran tatra

forum o veteránech tatra, srazech veteránů a oprav a náhradních dílech na veterány

Jaký olej do převodovky a diferáku.

Vzájemná poradna fandů nejrozšířenějších čtyřválců!

Jaký olej do převodovky a diferáku.

Příspěvekod Karel » ned 24. dub 2011 6:36:33

Jaký používáte olej do převodovky a diferáku (rozvodovky)?
V příručce ze 70tých let je doporučován PP-90, ale ten se mi zdá příliš řídký (zvláště za letních teplot). Vzhledem k nízké hladině oleje jsou vrchní ozubená kola v převodovce a hrušky v rozvodovce mazány jen tím co ulpí v zubových mezerách spodních kol převodovky a talířových kol rozvodovky a řídké PP-90 tam moc neulpí. Zvláště při vyšších otáčkách je dost rozstřikována do boku. Od starých ,,tatrováků,, jsem dost často slyšel že tam přidávají tuk A00. Já už léta používám velmi hustý a ,,velmi lepivý,, PP-44, ale domnívám se že v dnešní době by už mohl existovat i nějaký ,,lepší,, olej.
Karel
 
Příspěvky: 34
Registrován: ned 16. led 2011 10:18:31

Re: Jaký olej do převodovky a diferáku.

Příspěvekod Návštěvník » pon 25. dub 2011 11:06:17

Ahoj,
vlastníme T57a po renovácii, a chcem sa podeliť o svoju skúsenosť s olejom v diferáku a prevodovke. Tiež sme tam mali PP 90-tku. Hlavne pri vyšších teplotách sa veľmi ťažko preraďovalo, za studena to ako-tak šlo. Hľadali sme východisko. Na i-nete sme objavili oleje MILLERS OILS, kategória veteráni. Objednali sme si GREAN GEAR OIL 140, hustý prevodový olej.
Najprv sme ho vymenili v prevodovke, rozdiel bol ihneď výrazný. Omnoho kludnejšie radenie aj pri teplom motore, sem tam to síce škrtne, ale to skôr pripisujem našej nevyjazdenosti.
Potom sme vymenili olej aj v diferenciály. Každý určite pozná vybrácie svojho auta pri vyšších rýchlostiach. Po výmene za hustý olej sa tieto znížili, auto je na vyšších otáčkach kľudnejšie, čo v podstate ovplyvnilo aj "maximálku" aj keď to nie je o tom.
Link na uvedený olej:
http://www.millersoils.cz/88--gear-oil-ep-140.html
Určite budú existovať aj iný výrobcovia, my máme túto skúsenosť a môžem ten olej len doporučiť.
Dúfam že to pomôže.

Bybo
Návštěvník
 

Re: Jaký olej do převodovky a diferáku.

Příspěvekod Martin T57 » čtv 01. pro 2011 15:30:50

Používám PP44 a PP13.Hustší do diferenciálu, řidší do převodovky. Při chladu převodovka jde hůře, ale jinak je to v pořádku.
V Praze je běžňě u vybraných prodejců k sehnání a jeho cena je okolo 110Kč/L
Např AUTOELZA s.r.o.
Martin
Martin T57
 

Re: Jaký olej do převodovky a diferáku.

Příspěvekod Karel » pát 02. pro 2011 20:36:01

PP-44 jsem objednal tady:
http://eshop.paramo.cz/shop.aspx?podskupina=39&page=2
Druhý den jsem ho měl doma.
Karel
 
Příspěvky: 34
Registrován: ned 16. led 2011 10:18:31


Zpět na Tatra 57, 57A, 57B, 57K

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků

cron