forum veteran tatra

forum o veteránech tatra, srazech veteránů a oprav a náhradních dílech na veterány

grafitový kroužek T 57a

Vzájemná poradna fandů nejrozšířenějších čtyřválců!

grafitový kroužek T 57a

Příspěvekod JirkaK » pon 20. črc 2015 23:21:54

Dobrý den, prosím o radu jak správně vyměnit grafitový kroužek spojky T 57 a. Pokouším se dát do chodu Tatru 57 a. Chci přimontovat motorovou jednotku k převodovce a je tam popraskaný grafitový kroužek na vypínání spojky. Mám nový, ale nevím, jak ho správně vyměnit, abych něco nezanedbal a nemusel Tatru půlit ještě jednou. Může mi, prosím, někdo poradit. Nemám s T 57 a zkušenosti. Děkuji.
Zdraví Jirka
JirkaK
 

Re: grafitový kroužek T 57a

Příspěvekod Petr » stř 22. črc 2015 14:52:42

Starý kroužek musíte z objímky násilím vyloupnout a vyškrábat jeho zbytky - pokud je popraskaný, bude se drolit. Nový by měl jít do ocelové objímky ztuha vtlačit. Pokud by byl větší, jemně ho nožem oškrábejte, pokud by byl menší, je třeba ho vlepit. Kroužek se nesmí v objímce točit, musí pevně sedět. Kroužek je šikmo seříznut z protilehlých stran, aby se zmenšila plocha dosednutí na kroužek spojky. Pozor je to velmi křehká součástka!
Petr
 

Re: grafitový kroužek T 57a

Příspěvekod JirkaK » čtv 23. črc 2015 16:56:26

Dobrý den, moc děkuji za radu, Netušil jsem, že tam ten nerovný povrch má být. Doufám, že to nepokazím a nebudu muset někde shánět nový kroužek.
Zdraví JirkaK
JirkaK
 

Re: grafitový kroužek T 57a

Příspěvekod t57 » čtv 30. črc 2015 22:43:35

Kde se dá grafitový kroužek sehnat?
t57
 

Re: grafitový kroužek T 57a

Příspěvekod JirkaK » stř 26. srp 2015 6:28:20

Mě ho poslal někdo z tohoto webu. Jsou to tak tři roky. Nevím už kdo. Ale poptal jsem se tady a vyšlo to. Jen je o kousek menší musím to nalepit a nevím čím. :-(
Jirka
JirkaK
 

Re: grafitový kroužek T 57a

Příspěvekod T57Beckoo » stř 02. pro 2015 18:10:45

posli foto , mne sa to nezda mal by tam byt stahujuci srob ktory stlaca obal graf. kruzku
tatra57b@centrum.sk
T57Beckoo
 

Re: grafitový kroužek T 57a

Příspěvekod Petr » čtv 31. pro 2015 10:37:04

Je tam stahovací šroubek, to jsem zapomněl uvést, úplně se mi to vytratilo. Není tu někdo, kdo by věděl, kde kroužek koupit. Údajně měl být použitelný kroužek z Wartburga. Dejte sem sem kontakt, pokud máte. PF2016!
Petr
 

Re: grafitový kroužek T 57a

Příspěvekod ctibor » sob 27. úno 2016 2:45:42

Halo mě kroužek vyrobili v Plzni. Možná najdu nahradní. Jak píše kolega - grafitový kroužek je stažen v objímce šroubkem
Ctibor


Naposledy oživil Anonymous v sob 27. úno 2016 2:45:42
ctibor
 


Zpět na Tatra 57, 57A, 57B, 57K

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron