forum veteran tatra

forum o veteránech tatra, srazech veteránů a oprav a náhradních dílech na veterány

Předehřev sání výfukem - ano či ne ?

Vzájemná poradna fandů nejrozšířenějších čtyřválců!

Předehřev sání výfukem - ano či ne ?

Příspěvekod Karel » pon 09. kvě 2016 18:32:01

Jaký máte názor na odpojování (zaslepování) předehřevu sání výfukem na léto?
Kdysi jsem kdesi četl (nebo slyšel) že na léto by se měl předehřev sání výfukem zaslepit kouskem plechu zasunutým mezi příruby výfuku a sání. Občas jsem to dělal, ale časem jsem se na to vykašlal. Vloni se mi ale podařilo propálit předehřev přímo v té ,,směšovací,, komoře rovnou do sání (než jsem na to přišel, měl jsem snad 10x rozebraný karburátor) a nyní zvažuju, jestli bych to opravdu neměl na léto zaslepit (je to pár minut práce). Jaký na to máte názor.
Karel
 
Příspěvky: 34
Registrován: ned 16. led 2011 10:18:31

Re: Předehřev sání výfukem - ano či ne ?

Příspěvekod Vašek » úte 10. kvě 2016 15:31:45

Já ten předehřev nemám udělaný moc dobře, takže mi příliš teplých plynů neprochází z jedné strany na druhou přes výměník, takže to neřeším. Výměník se mi v létě ohřeje jen lehce a to zplynování benzinu jedině prospívá.
Karle, jaký používáte benzin a jaké přísady do benzinu, pokud vůbec nějaké? Slyšel jsem názor, že je naopak benzin 98 oktanů blíž lihobenzinové směsi z První republiky. Takže ten, kdo mi to říkal (velmi důvěryhodný sběratel) doporučuje bezolovnatý benzin 98 oktanů, dvojitou míru přípravku na mazání ventilů, než udává výrobce a pro horní mazání do benzinu přidat ještě olej. Samozřejmě se musí upravit předstih. Můžete mi napsat svůj názor, prosím? Díky vk
Vašek
 

Re: Předehřev sání výfukem - ano či ne ?

Příspěvekod Karel » úte 10. kvě 2016 16:03:25

Já jen mám strach abych ten výměník zase nepropálil. Jak už jsem psal kdesi jsem slyšel že na léto by se měl ,,odpojit,, ale zatím mi to nikdo nepotvrdil. Na spoustě nerenovovaných vozů byl zaslepen převážně z důvodu jeho netěsnoti.
Benzín používám podle momentální situace. Snažím se kupovat 91 okt., ale ne všude ho mají.
Za prní republiky se sice také používal lihobenzín, ale i tehdy s ním byly problémy. V nějakém dobovém článku jsem četl že někteří motoristé by si raději připlatili za čistý benzín.
Přísady dávám ty co koupím normálně u benzínky a dávkuju podle návodu, ale na té dvojité dávce možná něco bude.
Vrchní mazání nemůže uškodit. Dokonce ho doporučovali i v dobové literatuře. Já mám motor utěsněný gufery a z odvětrávacího komínku vyvedenou trubičku do filtru sání. Po delší ,,ostřejší,, jízdě mi z filtru občas i kápne olej, tak že se domnívám že já mažu dost (i když je mi jasné že pro vrcní mazání bych měl použít jiný olej).
Karel
 
Příspěvky: 34
Registrován: ned 16. led 2011 10:18:31


Zpět na Tatra 57, 57A, 57B, 57K

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron