forum veteran tatra

forum o veteránech tatra, srazech veteránů a oprav a náhradních dílech na veterány

Tatra 57 B-ventilová vůle

Vzájemná poradna fandů nejrozšířenějších čtyřválců!

Tatra 57 B-ventilová vůle

Příspěvekod honzis » úte 13. pro 2016 11:04:37

Zdravím Tatrováky.Dávám dohromady motor T 57 B.Dospěl jsem téměř do finále,ale vznikl mi problém s ventilovou vůlí.Po srovnání sedel,obroušení ventilů na orig.brusce a následné zabroušení a sestavení válců na blok se nedá na některých ventilech nastavit vůle.Máte stím někdo zkušenost?Mě napadlo dát pod ventilovou komoru silnější těsnění,nebo zbrousit kluzné talířky na ventilech(nebo je vyndat úplně ale co opotřebení),či zkrátit dřík ventilu.Motor dávám dohromady z více dílů,nějaké snad i z Áčka,nejsou třeba i rozdíly v délce zdvihacích tyček?
Díky za postřehy a rady.Honzis
honzis
 
Příspěvky: 25
Registrován: pát 08. dub 2016 14:15:31

Re: Tatra 57 B-ventilová vůle

Příspěvekod Petr » ned 15. led 2017 21:47:13

Ten problém je na všech čtyřech válcích stejný? Nemáte ventily příliš zapuštěné, příliš prohloubená sedla? Ventily sací jsou delší, ventily výfukové kratší, ale s čepičkami, pokud jsou výfukové ventily ze speciální teplu odolné oceli, nicméně oceli neodolné klepání vahadel. V sestavě s čepičkami by měly být ventily sací i výfukové stejně dlouhé. I tyčky by měly být u všech typů T57 stejně dlouhé.
Petr
 

Re: Tatra 57 B-ventilová vůle

Příspěvekod honzis » úte 17. led 2017 13:27:50

Problém nebyl na všech válcích,na dvou sacích a třech výfukových ventilech.Pravdou je,že jsem skládal motor z krabic dílů,zrovna ventilů bylo dost z čeho vybírat.Vybral jsem ty nejlepší,zabrousil na ventilové brusce,sedla zlehka zafrézoval a pastou zabrousil.Nenapadlo mě měřit délku.Motor již běží a vypadá to dobře.Problém jsem vyřešil jako na frontě-zkrátil jsem dříky obroušením na jednu míru,dal zpět misky,seřídil vůle a...už běží.Jinak díky za info.
Všechny tatrováky zdraví Honzis
honzis
 
Příspěvky: 25
Registrován: pát 08. dub 2016 14:15:31


Zpět na Tatra 57, 57A, 57B, 57K

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron