forum veteran tatra

forum o veteránech tatra, srazech veteránů a oprav a náhradních dílech na veterány

tatra 57 b

Vzájemná poradna fandů nejrozšířenějších čtyřválců!

tatra 57 b

Příspěvekod carboat@atlas.cz » čtv 24. úno 2011 19:39:01

Dobrý den,poradí někdo čím utěsnit výfuky u válců? Děkuji Marek
carboat@atlas.cz
 

Re: tatra 57 b

Příspěvekod Richard » sob 26. úno 2011 12:02:48

Na podobné utěsňování výfuků se prodává speciální tmel v tubě, ale nevím jak to zatvrdne, aby to pak někdy vůbec šlo rozdělat...
Richard
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 22. led 2011 10:21:02

Re: tatra 57 b

Příspěvekod dvouvalec » pon 28. úno 2011 12:48:57

Jak se ten tmel jmenuje, neslysel jsem o nem nikdy. Kdyby to nemelo jit rozdelat, tak je to na dve veci... :evil:
dvouvalec
 

Re: tatra 57 b

Příspěvekod Martin » čtv 03. bře 2011 13:00:27

Rozdělat to určitě jde, protože to při prvním natočení motoru ztvrdne a vypeče.Pak stačí při demontáži poklepat a zbytky se vydrolí.
Těsní to dobře .(Už 3 roky to mám opravené).Je to na bázi vodního skla např. Arvin cca za 120 Kč tuba.
Martin
Martin
 

Re: tatra 57 b

Příspěvekod dvouválec » sob 05. bře 2011 0:42:04

Děkuji, budu hledat Arvin - to je v tubách jako např. silicon? A koupil jste to v drogerii nebo barvy-laky nebo nějaký bauhaus? Mně to tam silně fouká, nehledě na to, že to způsobuje hluk.
dvouválec
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 27. led 2011 0:35:44

Re: tatra 57 b

Příspěvekod Návštěvník » ned 06. bře 2011 10:40:18

Ještě jsem našel tmel doma je to od Bosalu Uirlaat Cement, je to veliké jako pasta na zuby-60g.
Už nevím kde jsem to sehnal, ale např. tady na Žižkově je na Malešické ulici firma Karmen, která opravuje výfuky, nebo u Ohrady Autodíly Smolík.
Nevím od kud jste, ale hledal bych to v místních potřebách pro automobily, nebo tam kde prodávají výfuky.
Bohužel si nevzpomínám, že bych to viděl v některém řetězci, či u pumpy.
Martin
Návštěvník
 

Re: tatra 57 b

Příspěvekod Stbar » ned 17. dub 2011 8:59:41

Vážený pane,
nevím jak zdařilé máte kolena a svody od výfuků, ale ať hodláte použít jakohokoliv přípravku pro utěsnění, vždy je předpokladem řádné vyčištění otvoru ve válci. Pokud máte otvory řádně vyčištěné, pak považuji za nejlepší řešení řádné provedení výfuků. Každý soustružník Vám vytočí kroužek o průměru otvoru (tuším 32 mm) se sraženými hranami a ten pak navařte na sběrné potrubí.
Samotné výfukové plyny pak půjdou raději otvorem trubky (cca 28mm) než minimálním otvorem netěsnosti. Pokud přeci jenom hodláte použít utěsňovacích přípravků, pak můžete použít tmelů na bázi silokonu, který používají kamnáři a stavitelé krbů, kde jej také zakoupíte, je v pistoli a odolává teplotě do 1200°C. Tento spoj lze kdykoliv bezpečně rozdělat a je pružný, takže eliminuje tepelnou roztaživost potrubí. Přesto se raději přikláním k odbornému provedení potrubí.


Naposledy oživil Anonymous v ned 17. dub 2011 8:59:41
Stbar
 


Zpět na Tatra 57, 57A, 57B, 57K

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků