forum veteran tatra

forum o veteránech tatra, srazech veteránů a oprav a náhradních dílech na veterány

Tatra 15/52 karburátor SOLEX 30 UVAF

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:
BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je zapnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Tatra 15/52 karburátor SOLEX 30 UVAF

Re: Tatra 15/52 karburátor SOLEX 30 UVAF

Příspěvek od Vašek » čtv 11. čer 2020 1:39:29

Pokud by byl problém jen v netěsnosti mezi vzdušníkem hlavní trysky a tělem karburátoru, bylo by to snad jednoduché. Použijte instalatérskou teflonovou pásku, napakujte ji na závit a jemně zašroubujte. Asi budou stačit 2-3 otáčky tenké pásky. Pokud toto nepomůže, někde protéká benzin přes emulzní trubici do vzdušníku - zkontrolujte trubičku vzdušníku, zda někde nepropouští, případně, zda není vzdušník zkrácený a tedy zda nekončí "pod hladinou" benzinu v plovákové komoře. Zdravím

Tatra 15/52 karburátor SOLEX 30 UVAF

Příspěvek od Peter_Kalman » ned 24. kvě 2020 21:04:19

Dobrý deň. Na železničnom motorovom vozíku Vm Tatra 15/52 mi pri chode motora neustále vyteká cez voľnobežnú trysku karburátora SOLEX 30 UVAF benzín. Skúšal som ihlový ventil v plavákovej komore, či karburátor nie je nejako zalievaný, vyzerá že plavák v hornej polohe ho zavrie. Aj som do prívodu fúkal a ventil ovládal prstom, tak zatváral. Môže byť závada netesný spoj v spodnej časti medzi emulznou trubicou a telesom karburátora ? Ako sa tomu dá pomôcť ? Motor síce ide, ale nie veľmi dobre a tvorí si pliesko benzínu pod sebou.
Přílohy
Tryska volnobehu_popis.jpg
Solex 30 UVAF nákres_malý.jpg

Nahoru

cron